Jsme dobrá parta, míní Tomáš

Jsme dobrá parta, míní Tomáš

Mladý, úspěšný a hlavně bezprostřední. To je stavbyvedoucí hodonínské STAVEBNÍ FIRMY PLUS Tomáš Lidák.

Tomáši, jaký je tvůj běžný pracovní den?

Každý den koordinuji práci pro všechny profese na stavbě tak, aby probíhaly a navazovaly na sebe plynule, jak po stránce technologické, tak i časové. Práce se týkají nejenom našich chlapů, ale všech subdodavatelů. Stavební plány musím mít perfektně nastudované do posledního detailu. Harmonogram činností plánuji maximálně na jeden týden dopředu, protože nikdy nevím, co se může během stavby změnit nebo jaké nám stavba či rekonstrukce nachystá překvapení.

Kolik máš pod sebou obvykle osob a je těžké je vést?

Je to kolem 20 osob. Co se týče vedení lidí, není to vůbec jednoduché, pořád se učím. Začínal jsem na stavbách jako řadový zedník a postupně jsem se vypracoval na stavbyvedoucího. Z této doby mám pod sebou hodně kamarádů, a proto to mám v situacích, kdy potřebuji přitvrdit, o něco jednodušší.

Jak probíhá kontrola stavby?

Každý den kontroluji vše, co se na stavbě udělalo. Mám pod sebou zkušené machry, kteří vědí, co mají dělat. Pokud jsou práce náročnější a složitější, domlouváme se předem a práce pak kontroluji i v průběhu dne. Když se vyskytnou problémy, řešíme je okamžitě.

Je každý den na stavbě stejný?

Kdepak, liší se to. Stavba od stavby je jiná, a to mě na tom baví, protože je rozdíl mezi rekonstrukcí či novostavbou a samozřejmě vše závisí i na náročnosti díla.

Volný čas tráví Tomáš Lidák jako hokejový rozhodčí na ledové ploše.

Proč pracuješ právě v oboru stavebnictví?

Studoval jsem v Hodoníně na stavební průmyslovce. Vím, že stavět či rekonstruovat se bude pořád. Vždycky mě bavila fyzika a geometrie, a to byl ten důvod, proč jsem v tomto oboru. Nikdy bych nechtěl dělat nic jiného.

Baví tě tedy práce u STAVEBNÍ FIRMY PLUS?

Na sto procent. Nejenom že jsme dobrá parta, ale je o nás opravdu dobře postaráno. Pracuji v rodinné firmě, a to se odráží i na přístupu k nám.

Co se ti na STAVEBNÍ FIRMĚ PLUS líbí nejvíce?

Líbí se mi prezentace firmy, konkrétně to, že jsme hodně vidět. Nejenom tím, že stavíme, ale také vím, že podporujeme různé aktivity v celém regionu, například hokejisty, fotbalisty, florbalisty, házenkáře, folklorní soubory, kulturní a společenské akce a mnohé další, a to všechno s těmi nejlepšími úmysly. A z vlastní zkušenosti hokejového rozhodčího vím, že spolupráci s PLUSKOU si všechny kluby pochvalují.

Další, mému srdci blízkou aktivitou, je sbírka Pomáháme s PLUSEM, kde každoročně podpoříme osoby, které mají nějaký handicap. Do této sbírky jsou zapojeni zaměstnanci, firmy či investoři, se kterými firma spolupracuje.

Naše firma myslí i na relax a zábavu svých zaměstnanců. Například na každoročně pořádaném Family Day se setkávají všichni zaměstnanci včetně rodinných příslušníků. Je pro ně připraven sportovní program, který doplňuje spousta dobrého jídla a pití. A podle mého názoru je vždy perfektně připravený.

Co bys vzkázal lidem, kteří se chtějí ucházet o místo ve vaší společnosti?

Všem u PLUSKY nám jde o dobře odvedené dílo. Je to mnohdy náročná práce, ale pro mě je také důležité, jak se v práci cítím. Pracuji tu rád, jsme dobrá parta a můžeme se na sebe spolehnout. Vím, že mám za zády spolehlivého zaměstnavatele, na kterého se v případě problémů mohu kdykoli obrátit.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku5. 11. 2018, 09:42