Děti a mládež mají u nás zelenou

Nový rok sice teprve začal, ale organizátoři letních táborů už připravují prázdninový program pro děti. Zaujmou předškoláky a školáky, vymyslet zábavu pro děti různého věku tak, aby si ji užily všichni a další rok se zase nadšeně vracely, není žádná samozřejmost.

 

Firma PLUS v roce 2022 podpořila hned několik aktivit zaměřených na prázdninový program pro děti a mládež. Mimo jiné i Letní příměstský tábor v Ratíškovicích. Aktivity pro 110 dětí ve věku od 4 – 11 let zajišťuje šest osob z řad organizátorů. Na co je využívána podpora a jak se vydařil poslední ročník, shrnula Martina Vybíralová, hlavní organizátorka.

Jak jste se ke spolupráci s PLUSkou dostala?
Firma PLUS je v Ratíškovicích pravidelně vidět, podílí se na velkých stavbách v obci. Ke spolupráci jsem se dostala hlavně díky bývalé senátorce Anně Hubáčkové, která náš tábor zaštiťovala a s firmou PLUS dlouhodobě spolupracovala.

Jak dlouho už tábor pro děti připravujete?
Tábor organizujeme již pátým rokem. S přípravou začínáme v lednu a po vyhlášení jsou termíny do dvaceti čtyř hodin zcela vyprodané. Roste obrovský zájem o případné další termíny. Letošní ročník se díky velké podpoře sponzorů vydařil.

Potýkali jste se při přípravě s problémy?
Jelikož jsem nepočítala s tak velkým navýšením cen pohonných hmot, potravin… během roku 2022 a cenu za turnus stanovila v lednu 2022, byla to pro nás zatěžkávací zkouška. Náklady ani zdaleka nepokryla platba od rodičů, sponzoři jsou pro realizování tábora nepostradatelní.  

Čím je výjimečný právě váš tábor?
Nahrazujeme dětem čas o prázdninách v plné míře. Rodiče jsou v práci, a přesto děti jezdí na výlety a užívají si prázdniny. Zdolávají překážky a plní úkoly. Každý den plánujeme jiný a originální. V průběhu tábora děti zvládnou plavecký výcvik, závody ZERA SPARTAN, zážitkové výlety, letos to bylo zábavné centrum PERMONIUM Oslavany a pevnost BOYARD Hájenka Břeclav. Stravu mají děti v restauracích v místě výletů, k tomu jim připravujeme svačiny, pitní režim a ovoce na celý den.

Na co podpory sponzorů využíváte nejčastěji?
Jezdíme na výlety do míst až sto kilometrů vzdálených, nejnákladnější položkou tábora je tak pro nás doprava. Na její úhradu pak příspěvky sponzorů využíváme nejčastěji. V roce 2022 jsme za dopravu autobusem zaplatili přes padesát tisíc korun. S počtem padesát pět dětí na každý turnus, je velice obtížné hledat jiný způsob dopravy.

Jak se vydařil poslední ročník?
Byl, stejně jako uplynulé ročníky, skvělý a jedinečný. Děti a rodiče nám odeslali úžasnou zpětnou vazbu, která nás motivuje k další práci a je pro nás největším poděkováním.

Děkujeme hlavní organizátorce Martině Vybíralové za informace a přejeme, ať se i letošní ročník vydaří co nejlépe.

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku5. 1. 2023, 11:04