Firma Bartoník zve do nově otevřených prostor v Mikulčicích

Pro rodinnou firmu Bartoník jsme nedávno dokončili výstavbu nové sirupárny v Mikulčicích. Stavba zahrnovala komplex administrativní budovy, expedičního skladu a prezentačních prostor.

Už hotovou spodní stavbu, ocelovou konstrukci a vnější opláštění stavby převzala firma Plus v červenci 2023. V rámci třetí a čtvrté etapy pak Plusáci stavbu dokončili. „Naším úkolem byla kompletní výstavba horní stavby včetně inženýrských sítí, realizací podlah, obložení stavby dřevěným obkladem a další související práce. O pokládku asfaltových ploch v okolí areálu se pak postarala VHS Břeclav, s retenčním jezírkem, dešťovou kanalizací, 3D oplocením a posuvnými branami jsme si poradili sami,“ popsal postup prací Lukáš Moravčík, stavbyvedoucí Stavební firmy Plus.

Zajímavostí stavby bylo mimo jiné instalace velkoformátových oken a prosklených příček. Montáž probíhala v malém prostoru a vyžádala si přesné a efektivní provedení. „Skleněné výplně museli být zevnitř instalovány pomocí malého pásového jeřábu a přísavek. Vzhledem k členitosti jednotlivých místností, skleněných příček a veškerých rozvodů v podlaze nám nezbýval moc velký manipulační prostor. Výsledný efekt je ale vydařený,“ vysvětlil Lukáš Moravčík.

Rodinná firma Bartoník byla založena Radkem a Hankou Bartoníkovými. Vznikla po roce 1989 a navázala tak na dlouholetou rodinou vinařskou tradici. Do podnikání se časem začlenili i synové Jakub a Dominik, kteří tradici dále rozvíjí a do firmy přináší nové myšlenky.

Slavnostní otevření showroomu s firemní prodejnou se v Mikulčicích konalo 10. května za účasti široké veřejnosti a zástupců realizačních společností. „Spolupráce s Pluskou byla na profesionální úrovni, a to jak po stránce projekční, tak po stránce realizátora stavby. Naše stavba byla technologicky složitá a ve finále jsme byli rádi, že stavbu v posledních dvou etapách dokončovala právě "silná" stavební firma, jakou je zcela jistě Stavební firma Plus,“ ocenil dokončené dílo Radek Bartoník, majitel rodinné firmy Bartoník, která má svůj provoz v Mikulčicích.

Nově zrealizovaná Sirupárna Bartoník slouží jednak jako výrobní a administrativní zázemí rodinné firmy, ale současně také jako otevřené návštěvnické centrum. Zájemci zde mají možnost nakoupit výrobky a speciality z produkce rodinné firmy Bartoník, k dispozici je i široká škála regionálních produktů a krajových specialit. „Součástí areálu je i Informační centrum pro obec Mikulčice s bohatou nabídkou informací a výletů v regionu a edukativní, bylinkové a ovocné arboretum. Hosté tak mohou mimo jiné i zhlédnout bylinky a ovocné dřeviny, ze kterých vyrábíme naše produkty. Pro děti máme připravený zábavný kvíz se závěrečným překvapením. Naše kavárna a bistro s relax zónou se postará o gurmánský zážitek ve spojení s našimi produkty. Otevřeno máme denně od 8:30 do 20:00,“ pozval do nové Sirupárny Bartoník Radek Bartoník.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku24. 6. 2024, 14:59