Firma Unicom Servis přesunula výrobu vinařských zařízení do nově vybudovaných prostor

Stavba výrobního areálu pro firmu Unicom Servis byla slavnostně odstartována 7. července 2022 poklepem základního kamene. Dokončena byla v polovině letošního roku.

unicom 2  unicom 4 DJI_0704

Stavební firma Plus převzala patronát nad celou stavbou jako generální dodavatel a spolupracovala na zakázce s firmami Czech Unite Mont, Izolex Moravia a Prefa Praha.

Během deseti měsíců vyrostla na „zelené louce“ v ulici Měšťanská v Hodoníně nová výrobní hala včetně třípodlažní administrativní části. „Výstavba probíhala více méně podle plánů. Velkou výhodou bylo, že jsme s přípravnými pracemi začali už v letních měsících. Halu se nám podařilo dostat pod střechu ještě před začátkem zimy. Během zimy jsme tak mohli pokračovat ve vnitřních prostorách,“ zhodnotil postup prací Jan Polách, hlavní stavbyvedoucí Stavební firmy Plus.

Společnost Unicom Servis, která byla založena už v roce 1991 a je známá u nás i v zahraničí výrobou a prodejem vinařských technologií a zařízení z vysoce kvalitních materiálů, se tak mohla v polovině letošního roku přestěhovat do nově zbudovaných prostor.

„Celkem jsme vybírali z nabídek tří firem. Pro stavební firmu Plus jsme se rozhodli na základě kladných referencí a doporučení. Vyjednávání o ceně díla bylo tvrdé, ale korektní,“ přiznal Libor Grmolec, jednatel společnosti Unicom Servis.

Koordinace subdodavatelů probíhala bezproblémově nejen díky Plusákům a letitým zkušenostem hlavního stavbyvedoucího, ale také díky profesionální spolupráci všech zúčastněných firem. „Termín dokončení byl pro nás velkou výzvou. Naštěstí nás v žádné fázi nezradilo počasí. Jediný problém, který jsme museli vyřešit byla vysoká spodní voda. Celou stavbu jsme museli zvednout, řešili jsme i sanaci příjezdových ploch, ale poradili jsme si,“ vysvětlil Jan Polách.

Společnými silami celého dodavatelského týmu byl v Hodoníně vybudován nový reprezentativní prostor – výrobní hala s administrativní budovou s výškou 13 metrů a rozměry téměř 3.000 m2, velikost zpevněné plochy areálu je téměř 6.000 m2.

„V nových prostorách se stále zabydlujeme, nicméně jsme zde velmi spokojeni. Výrobu a administrativu máme ‚pod jednou střechou‘. Spolu s novou budovou jsme pořídili i několik nových strojů v celkové výši zhruba 25 milionů a v příštím roce se chceme zaměřit na uvedením těchto strojů a nových výrobních postupů do plného provozu,“ nastínil plány Libor Grmolec. 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku5. 12. 2023, 12:12