Multifunkční hala na Kapřiskách

Od listopadového položení základního kamene multifunkční haly na Kapřiskách v Hodoníně neuplynul ani rok a stavba už je připravena k předání novému nájemci. Firma Munters Czech s.r.o. bude nové prostory využívat už od července.

Developerský projekt, na kterém spojily síly firmy holdingu AF GROUP, je zdárně u konce. Spolupráce VHS UNI, STAVEBNÍ FIRMY PLUS a VHS Břeclav proběhla za velmi pečlivého plánování s maximální efektivitou. Výsledkem je jedna z nejmodernějších hal v celé České republice.

„Při realizaci stavby jsme využili ty nejmodernější metody, které byly k dispozici, včetně elektronického stavebního deníku. Navíc jsme uplatnili vlastní FULL SERVICE. Jedná se o službu, kterou nabízíme i našim klientům. Díky této službě zajišťujeme na zakázce všechny potřebné činnosti. Od projednání záměru, koupě pozemku, projektování, přes vyřizování potřebných povolení, vlastní výstavbu až po facility servis. Využíváme tak výhody vzájemné kooperace firem holdingu,“ vysvětlil Jaroslav Bartoš, projektový manažer projektu STAVEBNÍ FIRMY PLUS.

Zajímavá statistika stavby:
4 měsíce přípravy, projekčních prací a dořešení právních záležitostí
2 měsíce přípravných prací
10 měsíců výstavby
1.713 kusů betonových pilot
1.700 m2 podlahových ploch administrativní části
10 tis. m2 celkem na objekt včetně kompletní výbavy
7 kusů portálových jeřábů

Předáním haly ale práce týmu nekončí. „Dalším krokem, který by měl následovat, je rozšíření o skladovou halu o rozloze 5 tisíc metrů čtverečních, která by měla navázat na již funkční stavbu. V plánu je také realizace fotovoltaické elektrárny, která by měla pokrýt celkovou spotřebu plánované výroby,“ doplnil Jaroslav Bartoš.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku20. 6. 2022, 16:21