Komu se nelení, tomu se zelení

Více než dvacet stromů vysadili pracovníci Stavební firmy Plus těsně před Velikonocemi. Původní alej z červených dubů, lemující výjezd z Hodonína směrem na Ratíškovice, tak doplnily i ovocné stromy. Mrkněte na náš nový vlog.

akce5

Výsadbu stromů zahájili pracovníci firmy v roce 2021. Z estetických i praktických důvodů byly před dvěma lety vybrány krásné dlouhověké stromy - červené duby, které jsou pro půdu v této lokalitě vhodné díky své odolnosti proti suchu a chorobám. „V letošním roce jsme alej rozšířili o ovocné stromy, jako jsou švestka, jabloň, hruška a třešeň. Ovoce, které stromy ponesou, poslouží nejen jako osvěžení pro zaměstnance, ale bude k dispozici i kolemjdoucím, cyklistům a turistům,“ uvedl Jiří Šetina, jednatel Stavební firmy Plus.

Vhodnost výsadby ovocných stromů v této lokalitě byla předem konzultována s odborníky v oboru zahradnictví. Firma Plus se dlouhodobě snaží zlepšovat okolí firmy a pracovní prostředí pro své zaměstnance a spolupracovníky nejen esteticky, ale i funkčně. „V rámci brigád probíhá pravidelně úklid v blízkém okolí. Mimo aleje už bylo vybudováno i posezení u přilehlého rybníka, které zaměstnancům v teplých měsících nabízí příjemné přírodní prostředí ke konzumaci oběda nebo oddechu během pracovní pauzy,“ konstatoval Jiří Šetina.

Vysázením ovocné aleje firma ve své činnosti zdaleka nekončí. „Program ochrany životního prostředí a péče o okolí naší firmy je pro nás natolik důležitá, že ji už pravidelně zahrnujeme do svého jarního programu,“ doplnil s úsměvem Jiří Šetina.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku21. 4. 2023, 09:17