Místo, kde dům se stane domovem

Nový developerský projekt, který připravujeme pro oblast Hodonína už řada Hodoňáků zaregistrovala pod označením Bydlení u lázní. Jak sám název prozrazuje, jedná se o výstavbu rodinných a bytových domů v lokalitě navazující na areál hodonínských lázní v přímém sousedství Nemocnice TGM Hodonín.

Hodonin Bydleni u Lazni - Pivovar Lednice_6 zmešený    

Na jaře letošního roku jsme vyhlásili architektonickou soutěž s cílem vybrat vhodného partnera pro tak rozsáhlý projekt. V soutěži se sešlo celkem pět různých architektonických návrhů. „Hledali jsme tým lidí se stejným nadšením pro věc, jako máme my. Konkurence byla velká, zpracování všech architektonických návrhů bylo na vysoké úrovni, “ přiznal Jaroslav Bartoš, projektový manažer Stavební firmy Plus.

V konkurenci nakonec nejlépe uspěl projekt společnosti PROAM architekti. Sedmičlennou odbornou porotu zaujal především všemi směry prostupný návrh, který i přes tuto prostupnost vytváří příjemné zklidněné zóny pro bydlení. Brněnská firma PROAM má za sebou více než 12leté zkušenosti s projekty pro soukromé investory i instituce a při návrhu hledá koncepční řešení tak, aby navrhovaná výstavba měla smysl z hlediska lokality, okolností i vazeb.

„Za největší klad projektu Bydlení u lázní považujeme dosavadní celkový přístup zadavatele, od detailního zadání soutěže, přes složení hodnotitelského týmu po uspořádání soutěže. Nejde o pouhý návrh ‚zastavění‘ lokality domy, roli zde hraje důraz na kvalitní urbanisticko-architektonické řešení a práce s veřejnými, polo-veřejnými a soukromými prostory, ale také celková prostupnost území, návrh zeleně a zapojení lokality do širších vztahů města s přechodem do krajiny,“ zhodnotil pozitiva projektu David Šrom z firmy PROAM architekti.

Významnou osobností, která byla přizvána k odborné spolupráci, je architekt Marek Štěpán z brněnského Ateliéru Štěpán, který byl založen v roce 1997. Během své existence získal ateliér řadu významných ocenění, mezi nimi i cenu za kostel sv. Václava v Sazovicích, který byl vybrán mezi deset nejlepších staveb světa. „Spolupráci s Ateliérem Štěpán vnímáme jako velice významnou a přínosnou nejen pro nás, ale především pro budoucí obyvatele připravované zóny,“ vysvětlil Jaroslav Bartoš.

Zůstaňte v obraze a dostávejte aktuální informace o plánované výstavbě. Stačí vyplnit náš formulář a uvést e-mailový kontakt.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku19. 12. 2023, 16:20