Montessori v Břeclavi se otevírá už v září

Stavební firma Plus dokončila přestavbu bývalé restaurace Port Restaurant na bývalém hotelu IMOS v Břeclavi. Nově budou prostory sloužit jako dětská skupina Zdravá školka s programem Montessori.

 20230815_10515320230815_10281620230815_102446

Bývalou restauraci zrekonstruovala firma Plus tak, aby vyhovovala malým uživatelům. „Původní prostory byly propojeny se zázemím, aby splňovaly specifické požadavky mateřinky. Vznikl zde prostor pro dětské aktivity, odpočinková část, výdejna jídla a sociálky přizpůsobené nejmenším zákazníkům. Prostor byl prosvětlen novými okny. Byla zde vybudována rekuperace a zabudována klimatizační jednotka. Dětem tak bude zajištěno pohodlí i v horkých letních měsících,“ popsal Aleš Selucký, hlavní stavbyvedoucí Stavební firmy Plus.

Zakladatelkou Montessori výuky je italská lékařka a pedagožka Marie Montessori, která svou koncepci práce s dětmi začala vytvářet v roce 1897. Věřila, že děti samy od sebe chtějí poznávat okolní svět a učit se nové dovednosti. Ke zdravému rozvoji je především potřeba jim vytvořit bezpečné, podporující a podnětné prostředí.

Břeclavská mateřinka je pobočkou první certifikované Zdravé mateřské školy a jeslí s Montessori programem. „Mateřinka Brno je vzdělávací organizací s dvanáctiletou tradicí. Školky, jesle i dětská skupina jsou rodiči vyhledávanými místy a těší se výborným referencím. Našim cílem je, aby rodiče a děti z Břeclavi byli stejně spokojení jako stávající rodiče v Brně. Prostory Mateřinka jsou velkorysé, útulné a budované láskyplně s ohledem na Montessori zásadu připraveného prostředí. V docházce si mohou rodiče volit jednotlivé dny, i celý měsíc.“ zhodnotila stav Veronika Rylková, ředitelka školky.

Kapacita školky je nyní naplněna zhruba ze sedmdesáti procent. Mateřinka bude fungovat po celý rok včetně prázdninových měsíců. Přihlašovat mohou rodiče děti už od dvou let a problémem nejsou ani děti, které nosí plenky. „Vzdělávání zajišťují dva zkušení pedagogové, a to v českém a anglickém jazyce. Naším cílem je v dětech podporovat chuť poznávat svět a rozvíjet se,“ vysvětlila Veronika Rylková, ředitelka školky.

Koncept Montessori se od klasické školky liší především individuálním přístupem, který je postaven na přirozeném rozvoji a podpoře vrozeného potenciálu dítěte, jeho samostatnosti, svobodě a zodpovědnosti.  Za dvanáct let zkušeností už jsou vidět i inspirující příběhy žáků. „Máme skvělou zpětnou vazbu našich žáčků, kteří v současné době studují například výtvarné a jazykové obory s velmi dobrými výsledky,“ uvedla Rylková.

Více o školce a jejím programu se dočtete ZDE

 

 

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku22. 8. 2023, 10:50