Na PLUSCE řídí půjčovnu nářadí, v civilu je šipkařské eso

V dnešní moderní uspěchané době je důležité umět si po práci užít také volný čas. PLUSáci to umí. Každý si svůj volný čas užívá jiným způsobem. Jak to zvládá náš kolega Michal? Čtěte v rozhovoru. 

Michal Konečný pracuje v PLUSce už šestým rokem. Pokud potřebujete půjčit vrtačku, frézu, pilu, čerpadlo či elektrocentrálu, pak je Michal správná osoba, na kterou se obrátit. Pod palcem má totiž PLUSáckou půjčovnu nářadí.

Po pracovní době se Michal mění v hráče s přesnou střelou. A to doslova. Hraje totiž šipky a trefit střed zvládne pravou i levou rukou. Je členem šipkařských klubů Bulldogs Hodonín, STEEL DARTS Hodonín a KB HELAS Ratíškovice. Svou první šipku si hodil v hospodě v 15 letech. Kolik hodin denně trénuje a kdo je jeho šipkařský vzor? 

Kdy jsi šipky začal hrát?
Občas jsem si zahrál s klukama v hospodě, ale až v roce 2008 jsem se přihlásil do soutěže. Šlo o Štěpánský turnaj. Vyhrál jsem ho a od té doby jsem začal hrát a trénovat pravidelně.

Jsi přirozený šipkařský talent?
Ale vůbec ne. Všechno je vydřené.

Jak často trénuješ?
Průměrně hodinku denně. Když jdu na trénink tak i čtyři hodiny.

A jak často chodíš na trénink?
Jak mi žena a děti dovolí… snažím se jedenkrát až dvakrát za týden.

Hraješ pravou nebo levou rukou?
Oběma. Levačku mám slabší, ale tebe bych s ní porazil.

Hm, zdá se, že jsi mě už viděl házet šipky. Máš svůj šipkařský vzor?
Mám. Jamese Wade. Je levák a je fakt dobrý. Byl první, kdo hodil devítku levou rukou. Dokonce jsem se s ním v roce 2019 setkal na turnaji v Praze na Czech open. Díky mé angličtině jsme sice moc nepokecali, ale snažil jsem se. Rozuměl jsem mu všechno, s odpovídáním to bylo slabší. Ale pár vět jsem zvládl. ?

Máš svůj sen šipkařský sen?
Chtěl bych hodit devítku.

A „hodit devítku“ znamená ve vaší terminologii co?
To znamená hodit na zavření 501 duble out na devět šipek. Musíš hodit sérii třikrát šedesát bodů, pak znovu třikrát šedesát, a pak šedesát, padesát sedm a dvacet čtyři.

Uff, to musí být složité. Už ses tomuto výsledku někdy přiblížil?
Mockrát, ale uniklo mi to při poslední šipce.

Máš dva kluky (6 let a 3 roky) povedeš je taky k šipkám?
Určitě. Ten starší už chodí sem tam se mnou. Doma má terč pověšený níž, aby se mu dobře trefovalo. Nejvyšší čas začít. Ten malý by taky chtěl, ale je ještě moc malý.

Nezkoušeli jste vést i kroužek pro děti?
Zkoušeli, ale ztroskotali jsme na tom, že šipky nejsou vedené jako sportovní disciplína. Nedosáhneme na žádné dotace. Museli bychom oslovovat sponzory a shánět prostředky, přitom ještě chystat program pro děti… No snad časem se to podaří pod hlavičkou šipkového klubu STEEL DARTS Hodonín.

Máš čas i na jiné koníčky?
Tak na to už mi čas nezbývá.

Hraješ za Bulldoky Hodonín, jakou soutěž hrajete?
Od roku 2009 jsme hráči nejvyšší soutěž na Moravě – extraligu. V roce 2017 se Bulldoci z větší části rozpadli, ale jako spolek fungujeme dál. Starší borci odešli a my členové jsme se rozběhli do různých klubů, za které hrajeme. Jako Bulldoci společně pořádáme turnaje.

Co teď v nejbližší době s šipkařskými kolegy připravujete?
V letošním roce připravujeme se Steel Darts na 6. května na Domě kultury Hodonín velký šipkový turnaj v klasických šikách – regionální master. Turnaj byl z Brna přesunutý k nám do Hodonína a čekáme velkou hráčskou účast. V rámci akce budou připraveny dva turnaje. První je pro neregistrované hráče. Přihlásit se může úplně každý a všechny vás zveme. Druhý turnaj je oficiální, pro registrované hráče. Chtěl bych vyzvat čtenáře, určitě si udělejte čas a přijďte nás pozdravit.

Děkujeme za rozhovor i za pozvání na turnaj a přejeme Michalovi i nadále pevnou ruku při házení.

 

Firma PLUS šipkaře každoročně podporuje. Chcete vědět, jak spolek funguje? Čtěte dál:
Šipkařský klub vznikl v roce 2001 a od té doby několikrát změnil název. V roce 2014 získal klub současný název STS BULLDOGS Hodonín z.s. Klub měl i 15 členů a sloužil jako sportovní klub který hrál nejvyšší soutěž v plastových šipkách. Úspěchy sbíral u nás, i v zahraničí. Členové pořádali turnaje v plastových šipkách pro seniory i děti až do roku 2017. V roce 2005 postoupil do extraligy, kde se udržel až do roku 2017. Poté se činnost klubu utlumila a již aktivně nehraje žádnou soutěž. Členové klubu aktivně hrají nejvyšší soutěže v ČR.
V současné době po velkém vzestupu a popularizaci klasických šipek, kterému přispěli i naši nejlepší hráči v ČR jako Karel Sedláček a Adam Gawlas, pořádá klub letní a zimní turnaj v klasických šipkách.

Jak jste se ke spolupráci s Pluskou dostali a od kdy vzájemná spolupráce funguje?
Ke spolupráci s Pluskou jsme dostali po mém nástupu k firmě v roce 2017. V současné době nás firma podporuje materiálně i finančně, za což jsme velmi rádi.

K čemu podpory sponzorů nejčastěji využíváte?
Nejčastěji podporu využíváme na nákup pohárů a jako odměny pro hráče.

Jak se vám letos daří?
Již druhým rokem máme svého hráče v týmu Mustang Knínice, kde hraje i Adam Gawlas. Ostatní Bulldoci hrají naše nejvyšší a druhé nejvyšší soutěže na jižní Moravě v klasických šipkách.

Jaké plány máte na letošní rok?
V roce 2023 bychom chtěli opět uspořádat letní a zimní turnaj za podpory města Hodonína a Plusky. V plánu je také myšlenka znovu obnovit tým pro ligové soutěže v roce 2023/24.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku7. 2. 2023, 15:11