Nový pivovar v Lednici

Nově dokončený pivovar v Lednici už otevřel své brány veřejnosti. Fungující ubytování Resort Eisgrub a vinařství Domaine Eisgrub tak doplnila oficiální značka Pivovar Lednice.

STAVEBNÍ FIRMA PLUS zahájila stavbu v únoru loňského roku se smělým cílem otevřít pivovar už v létě 2022. Stavební tým Plusky odvedl v krátkém čase skvělý kus práce, a to i přesto, že doba nebyla pro stavebnictví z hlediska dostatku materiálu ideální. Stavba pivovaru navázala na luxusní apartmánové ubytování Resortu Eisgrub, které je v provozu už druhým rokem.

Celý komplex Eisgrub včetně pivovaru je situován v srdci Lednice, přímo v sousedství zámku. „Naší snahou bylo vhodně využít atraktivní lokalitu v historické části Lednice. Při výstavbě jsme se přitom snažili respektovat tradiční okolní budovy, a přitom využít nejmodernější materiály a technologie tak, aby splňovaly náročné požadavky investora,“ vysvětlil projektový manažer STAVEBNÍ FIRMY PLUS Jiří Šetina.

Stavba nového pivovaru je zajímavá nejen promyšlenou architekturou, ale i interiérovými detaily. Objekt se skládá ze čtyř podlaží. V suterénu je umístěna restaurace s kuchyní a vlastní minipivovar. Druhé podlaží je propojeno interiérovým schodištěm a zvyšuje celkovou kapacitu pivnice. Poslední podlaží obsahuje dva mezonetové apartmány, pivní lázně a wellness s parní a finskou saunou. „V podzemní části budovy je umístěna pivovarnická technologie, která je viditelná návštěvníky přímo z restaurace. Zajímavá je i terasa pivovaru, která je ojedinělá svým architektonickým ztvárněním a vytváří pomyslný stín budovy,“ řekl Jiří Šetina.

Vyzkoušet atraktivní lednický pivovar s pivními lázněmi si můžete vyzkoušet již nyní. Více o pivovaru se dozvíte na https://pivovarlednice.cz a na facebookových stránkách https://facebook.com/pivovarlednice

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku23. 6. 2022, 07:27