Plusáci byli ocenění za dobře odvedenou práci hned dvěma cenami

Soutěž o nejlepší stavbu roku vyhlašuje každoročně Svaz podnikatelů ve stavebnictví v Jihomoravském kraji pod záštitou Jihomoravského kraje. Odborná porota vybírala letos z celkem 36 staveb v pěti různých kategoriích.

Cena JMK  ceny

Za účasti hejtmana Jihomoravského kraje Jana Grolicha byly výsledky oznámeny ve čtvrtek 20. dubna v prostorách Fakulty stavební VUT v Brně. Firma Plus se radovala z úspěchu hned dvakrát.

Stavební firma Plus si odnesla první místo v kategorii občanských staveb za komplex staveb Eisgrub zahrnující pivovar s restaurací a luxusní apartmánové ubytování v centru Lednice. Objekt byl po architektonické stránce velmi citlivě navržen s citem k původní zástavbě. V jedné z částí bylo vybudováno wellness, které disponuje parní a finskou saunou a přelivovou vířivkou, která je umístěná v nejvyšším patře na terase s nezaměnitelným výhledem na Lednický zámek a zámecký park. „Získání ocenění je úspěchem spolupráce celého týmu pracovníků, kteří se na výstavbě podíleli, od projektantů až po zedníky a řemeslníky. Všichni odvedli obrovský kus práce. První místo je tak velkým zadostiučiněním,“ ocenil práci týmu Jiří Šetina, jednatel Stavební firmy Plus.

V kategorii bytových domů si Pluska odnesla druhé místo za Bytový dům Ulička v Ratíškovicích. Výraznou předností domu s 20 byty je střecha z pevného skládaného šikmého stropu. Díky tomuto provedení výrazně přispívá k lepšímu klimatu a tepelné pohodě nájemcům bytů. Pro zvýraznění efektu byly ve vstupní hale domu použity luxfery, díky kterým vzniká ve vstupní hale a bytech působivá hra se světlem. „Bytový dům byl postaven za necelé dva roky a vytváří velmi příjemný prostor pro komunitu, která zde sdílí společné prostory. Jsme hrdí na ohlasy obyvatel domu, kteří jsou s bydlením v prostorách spokojeni. Druhé místo udělené komisí v této kategorii je pro nás povzbuzením do další práce a patří celému týmu, který se na práci podílel,“ pochválil práci Jiří Šetina.

Pluska ročně realizuje desítky staveb, informace o realizacích jsou pravidelně zveřejňovány na sociálních sítích a webu firmy.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku24. 4. 2023, 13:48