Slavnostní zahájení stavby na Kapřiskách

Zástupci firem VHS UNI, MUNTERS a STAVEBNÍ FIRMY PLUS zahájili v úterý 9. listopadu slavnostním poklepáním na základní kámen výstavbu moderní haly v průmyslové oblasti Kapřiska.

Developerský projekt firmy VHS UNI je ojedinělý hned několika zajímavostmi. Jedná se o výstavbu moderní energeticky efektivní haly na míru, jejíž rozloha bude 10 000 m2. Součástí projektu je také rekonstrukce stávající administrativní budovy.  Stavba je realizována v průmyslové oblasti Kapřiska, která je typická komplikovaným podložím. „Jedná se o bývalé popílkoviště. Díky tomu bylo nutné stavbu založit na cca 1350 štěrkopískových pilotách a cca 100 betonových pilotách, což je raritou v celém našem regionu,“ řekl hlavní projektový manažer STAVEBNÍ FIRMY PLUS Jiří Šetina.

Hala je připravována na míru společně s budoucím nájemcem, firmou Munters Czech s.r.o. „Zahájením provozu v nové hale vznikne až 130 nových pracovních míst,“ potvrdil zástupce firmy Munters Radoslav Hudák.

Výstavba probíhá v extrémně krátkém časovém období, to je během deseti měsíců, proto byl pro přípravu a stavbu vytvořen společný zkušený tým z pracovníků STAVEBNÍ FIRMY PLUS a VHS Břeclav. „Díky krátkému termínu realizace je kladen velký důraz na plánování prací. Veškeré práce na stavbě na sebe musí plynule navazovat tak, aby nevznikaly žádné časové prodlevy. Zatímco tedy na jedné straně stavby probíhá zakládání stavby, na druhé už roste konstrukce nové haly,“ vysvětlil Jiří Šetina.

V rámci výstavby využívá firma PLUS vlastního „FULL SERVICE“, to znamená, že spolupracují jednotlivé firmy holdingu. „V rámci zakázky tak zajišťujeme vše od projektové dokumentace, přes stavební povolení, vlastní stavbu, kolaudaci až po záruční a pozáruční servis. Využijeme tak všechny benefity, které jako holding nabízíme svým klientům,“ sdělil Šetina.

Výstavba potrvá deset měsíců. Předání hotové stavby proběhne během prázdnin 2022. „Tím ale naše práce neskončí. Po zprovoznění haly je plánována další etapa, výstavba skladovací haly o ploše 5 000 m2, která naváže na již zrealizovanou stavbu,“ doplnil Jiří Šetina.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku11. 11. 2021, 09:24