Pomáháme Vlaštovce vzlétnout v nově budovaných prostorách

O Sbírce Pomáháme s Plusem vás na našich stránkách pravidelně informujeme. Od loňského roku sbíráme finance na podporu hodonínského zařízení, které pomáhá rodinám s handicapovanými dětmi, a to Stacionář Vlaštovka

Jak můžete podpořit toto zařízení s námi? Stačí poslat jakoukoliv finanční částku na transparentní účet sbírky Pomáháme s Plusem č.ú. 115-5057930287/0100. Vámi zaslanou částku firma ztrojnásobí a přispěje na výstavbu nového stacionáře.

qr-kod_pomahame-s-plusem.png

O Stacionáři Vlaštovka, jeho fungování i příběhy klientů se dočtete přímo webu stacionáře

Proč jsme si vybrali pro podporu právě Stacionář Vlaštovka? Stacionář nyní funguje v naprosto nevyhovujících prostorách, v nerekonstruovatelné budově mezi garážemi a komíny. Stávající kapacita stacionáře je 13 klientů ve věku od narození do 26 let. Cílem organizace je vybudovat nové prostory, a to na ulici Brněnská. Výstavba byla zahájena a provoz v nových prostorách by měl odstartovat už v roce 2024.

Co umožní vybudování nového stacionáře? Kapacita stacionáře se díky nově postavené budově navýší na cca 30 klientů, horní věkovou hranici docházejících klientů bude možné prodloužit až na 35 let. Nový prostor nabídne moderní, důstojné a velkorysé prostory včetně administrativního zázemí a poskytne i prostor pro zázemí služby Osobní asistence. Výhodou bude také komunitní zahrada, kde se budou moci klienti stacionáře a okolní obyvatelé setkávat.

Máme za to, že jde o projekt, který si zaslouží naši podporu a pomoc.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku8. 3. 2023, 12:57