Stavbu průmyslové haly v Hodoníně ocenila komise

Soutěž o nejlepší stavbu Jihomoravského kraje je významnou událostí, která se každoročně koná s cílem ocenit nejlepší stavební projekty v regionu. Stavební firma Plus u této významné události ani letos nechyběla.

V kategorii průmyslové a technologické stavby bojovala firma o umístění se stavbou multifunkční výrobní haly, kterou realizovala v Hodoníně pro firmu MUNTERS Czech. „Letošní ročník byl z hlediska přihlášených velmi kvalitních projektů mimořádně náročný. O to víc nás těší úspěch v podobě třetího místa. Cena je pro nás odměnou pro celý realizační tým. Vzhledem ke specifikám stavby a rychlosti realizace bylo nutné koordinovat veškeré stavební práce s absolutním nasazením. Celý tým jednoduše musel doslova dýchat ve stejném tempu, aby práce mohly být úspěšně a včas dokončeny,“ pochválil práci týmu Jiří Šetina, jednatel Stavební firmy Plus.

Vyhlášení výsledků se konalo koncem dubna v prostorách auly Fakulty stavební VUT Brno a z rukou hejtmana Jihomoravského kraje pana Mgr. Jana Grolich převzali ceny zástupci staveb z šesti soutěžních kategorií.

Dle vyjádření organizátorů patřil letošní ročník soutěže k ojedinělým s historicky nejvyšším počtem přihlášených projektů.

Multifunkční hala byla vybudována na rozloze jednoho hektaru v průmyslové zóně Kapřiska v Hodoníně. Tato oblast je specifická popílkovým podložím a je náročnější z hlediska výstavby. Díky tomu bylo nutné stavbu založit na cca 1350 štěrkopískových pilotách a cca 100 betonových pilotách, což je raritou v celém regionu.

Při realizaci stavby byly využity nejmodernější 3D technologie a nejnovější metody výstavby včetně elektronického stavebního deníku. „Hala byla realizována s využitím vlastní služby FULL SERVICE, která zahrnuje služby od projednání záměru, koupě pozemku, projektování, přes vyřizování potřebných povolení, výstavbu až po facility servis,“ vysvětlil Jiří Šetina.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku31. 5. 2024, 15:29