Všestrannost a různorodost jako denní chleba

Stavební firma Plus – to nejsou jen stavby budov, hal či realizace developerských projektů. U nás v Plusce řešíme i zakázky, které se od klasických staveb tak trochu liší. Stavbyvedoucí si tak často musí umět poradit i v situaci, kdy jsou změny plánů na denním či spíše hodinovém pořádku.

  

Jedním ze speciálních středisek je tým stavbyvedoucího Jendy Poláška, který zajišťuje servisové služby pro slovenského klienta Nafta a.s. Tým působí na slovenském Záhorí, hlavně okolo Malacek a Plaveckého Štvrtku, občas řeší i zakázky pro tohoto klienta na české straně, na Kroměřížsku a v okolí Mikulova.

Původní zakázku převzal současný stavbyvedoucí v roce 2017. Od začátku zde působí stabilně kolektiv pěti pracovníků. Hlavními úkoly Plusáků jsou činnosti spojené s přípravou pozemků pro vrtání sond. „Sonda od sondy je jiná. Někde je potřeba materiál navést, někde naopak něco odbourat, opravit šachtu a prostor připravit. V podstatě začínáme tím, že se provede obhlídka prostoru, vytvoří se rozpočet a po odsouhlasení jdeme na to,“ popisuje práci Jenda Polášek, stavbyvedoucí Stavební firmy Plus.

Kromě přípravy prostor pro nový vrt nebo naopak likvidace po již vytěženém vrtu zajišťuje tým i další práce související s aktivními vrty. Každý den je jiný a stává se, že je potřeba se přemístit tam, kde je tým nejvíc potřeba. Pracovníci si tak na nedostatek různorodé práce rozhodně stěžovat nemusí. „Pro klienta děláme veškeré služby, od práce na zásobnících, přes rekonstrukci potrubních kanálů, nebo stavby nových základů pod deseti tunové komíny výfukových traktů, opravy komunikací či navážení zeminy v místech, kde půda sedne a hrozilo by například vyorání potrubí zemědělskou technikou,“ vysvětluje úskalí práce na zakázkách Jenda Polášek.

V posledním období práce přibylo práce na nových vrtech. „Za poslední roky jsme připravovali tři vrty. Na přelomu let 2022 a 23 to byl Jakubov 46A. Tam byl problém se spodními vodami, které zaplavili místo kolem vrtu i okolí a bylo potřeba celý terén zvednout o čtyřicet centimetrů. Další dva vrty jsme řešili loni v Kútech a v Záhorskej Vsi, které by měly být z pohledu těžby úspěšné. Máme dobrý pocit z toho, že se podílíme na úspěšných zakázkách a klient je spokojený,“ hodnotí Polášek.

S tím, že vzájemná komunikace je důležitá pro obě strany, souhlasí i zadavatel prací. „Základom každej dobrej spolupráce je fungujúca komunikácia. Tá naša prebieha bez problémov na každodennej báze. Podľa aktuálnej potreby komunikujeme telefonicky alebo v e-mailovej forme a samozrejme osobne na dohodnutých stretnutiach v teréne alebo v kancelárii. Veľkým „plusom“ Stavební firmy Plus je jej flexibilita, pretože je schopná zabezpečiť vykonanie prác rôzneho rozsahu - od drobných prác až po prípravu celej plochy nového vrtu - panelová plocha nad 4500 m2. Nafta plánuje nový vrt aj v roku 2024. Verím, že jeho príprava bude mať hladký priebeh aj vďaka fungujúcej spolupráci našich partnerov,“ zhodnotil vzájemnou spolupráci Stanislav Havel, specialista řízení majetku společnosti Nafta, a.s.

Nedávno jsme práci střediska na jedné ze zakázek zdokumentovali. Jak si Plusáci vedou se můžete mrknout ve videu.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku16. 2. 2024, 07:57