Lukáš Rybecký

STAVEBNÍ FIRMA PLUS a její sbírka POMÁHÁME S PLUSEM pomohla Lukáši Rybeckému.

Lukáš Rybecký si žil obyčejný život. Milaval cestování, hudbu, dobré jídlo, měl plno snů a plánů. Bohužel, v roce 2013 dostal v autě epileptický záchvat se srdeční zástavou. Sanitka ho odvezla do nemocnice v Kyjově a následně vrtulník do FN Brno. Byl uveden do umělého spánku, ze kterého se probudil do vigilního komatu. Celá starost o Lukáše tedy přešla na starost jeho maminky Dagmar. Ta bojuje s osudem, synovi se snaží maximálně pomáhat a stále věří, že se syn jednou uzdraví. Lukáš potřebuje především rehabilitovat. Rehabilitační pobyty musí absolvovat několikrát do roka, aby se zlepšilo jeho ochablé svalstvo a např. zlepšilo držení hlavy. Když jsme navštívili paní Dagmar u ní doma a sdělila všechny své problémy, které momentálně zažívá, byli jsme s podporou rozhodnuti téměř okamžitě. Sbírka Pomáhám s PLUSEM darovala 50 tis. Kč na rehabilitace v lázních Klimkovice.

Paní Dagmar Rybecká nám napsala:

Děkuji vedení STAVEBNÍ FIRMY PLUS Hodonín v čele s panem Anovčínem za finanční příspěvek pro syna Lukáše na rehabilitaci v sanatoriu Klimkovice. Každá rehabilitace synovi pomáhá ve zlepšení zdravotního stavu. Před šesti lety se po krátké srdeční zastavě a uvedení do umělého spánku probral do vigilního komatu. Lékaři doporučují pro zlepšení jeho zdravotního stavu pravidelnou rehabilitaci, kterou však nehradí zdravotní pojišťovna.

Příspěvek od Vaší společnosti použije Lukáš na rehabilitaci v Klimkovicích v měsíci listopadu 2019.

V Klimkovicích v rámci programu Reha basic ve specielním oblečku je prováděno cvičení, které pozitivně ovlivňují postižené tkáně, normalizují svalové napětí, centralizují příslušné klouby a tlumí patologickou práci CNS, zabraňují vzniku patologických souhybů při vedených i spontánních pohybech. Kombinace různých typů dlah a pomůcek dle individuálně zvoleného nácviku činnosti nebo pohybu pak efekt na motorické funkce ještě zvyšuje. Velmi efektivním prostředkem je cvičení s využitím závěsného zařízení Redcord. Tento systém umožňuje současně zjednodušení pohybu nebo naopak ztížení dle aktuálního stavu pacienta a stanoveného cíle terapie a to ve všech polohách. Navíc jsou cvičební prvky cíleny velmi precizně do míst, kde se nachází nejslabší článek pohybového aparátu. 

U Lukáše tak dojde k protažení zkrácených svalů, centraci a optimalizaci svalového napětí končetin, zvýšení svalové síly, zlepšení mobility, stability, koordinace, hrubé a jemné motoriky a k nácviku správných pohybových stereotypů. Terapie také působí pozitivně na psychiku a u Lukáše se zlepšuje vnímání. Je vhodné pokračovat v této rehabilitaci několikrát za rok, aby se jeho zdravotní stav ještě více zlepšoval.

Děkuji všem za finanční podporu a za to, že jste úžasní . Přeji Vaši firmě hodně pracovních úspěchů ať se Vaše firma nadále zvětšuje a je i do budoucna  jedna z nejlepších v našem okolí a může dál pomáhat potřebným.

Za to Vám všem patří velké děkuji

Dagmar Rybecká, maminka Lukáše

 

kyr_4680.jpg

img_20190620_201932.jpg

 

p2180068.jpg

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku